Produkte > CHEMI-CON > ELXV350ELL561MJ30S
ELXV350ELL561MJ30S
ELXV350ELL561MJ30S Chemi-Con
LXVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 44 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 725 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.45 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV350ELL561MJ30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 44 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 725 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.45 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV350ELL561MJ30S ELXV350ELL561MJ30S Hersteller : United Chemi-Con LXVLL_e-2509089.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 560UF 35V
auf Bestellung 534 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
ELXV350ELL561MJ30S ELXV350ELL561MJ30S Hersteller : Chemi-Con LXV_Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 560UF 35V