Produkte > CHEMI-CON > ELXV500ELL122ML35S
ELXV500ELL122ML35S
ELXV500ELL122ML35S Chemi-Con
LXVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1.2MF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.2 mF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 25 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.392 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.32 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV500ELL122ML35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1.2MF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.2 mF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 25 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.392 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.32 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXV500ELL122ML35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV500ELL122ML35S ELXV500ELL122ML35S Hersteller : United Chemi-Con al-lxv-e-2019-1799721.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1200uF 50 Volt