Produkte > CHEMI-CON > ELXV500ELL152ML40S
ELXV500ELL152ML40S
ELXV500ELL152ML40S Chemi-Con
LXVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 21 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.59 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.65 A @ 100 kHz
auf Bestellung 450 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV500ELL152ML40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 21 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.59 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.65 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXV500ELL152ML40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV500ELL152ML40S ELXV500ELL152ML40S Hersteller : United Chemi-Con 18143430614d9b17398ecab-1210734.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 1500UF 50V