Produkte > CHEMI-CON > ELXV500ELL152MM30S
ELXV500ELL152MM30S
ELXV500ELL152MM30S Chemi-Con
LXV_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1500uF 50 Volt
auf Bestellung 78 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV500ELL152MM30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 26 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.404 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.34 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV500ELL152MM30S ELXV500ELL152MM30S Hersteller : Chemi-Con LXVLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 26 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.404 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.34 A @ 100 kHz
auf Bestellung 248 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
ELXV500ELL152MM30S ELXV500ELL152MM30S Hersteller : United Chemi-Con LXVLL_e-2509089.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1500uF 50 Volt