Produkte > CHEMI-CON > ELXV500ETD471MK25S
ELXV500ETD471MK25S
ELXV500ETD471MK25S Chemi-Con
LXV_Series-3476441.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 50 Volt
auf Bestellung 433 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV500ETD471MK25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 45 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 750 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.5 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXV500ETD471MK25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV500ETD471MK25S ELXV500ETD471MK25S Hersteller : United Chemi-Con 18143430614d9b17398ecab-1210734.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 470uF 50 Volt
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
ELXV500ETD471MK25S ELXV500ETD471MK25S Hersteller : Chemi-Con LXVLL-e.PDF Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 45 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 750 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.5 A @ 100 kHz