Produkte > CHEMI-CON > ELXV630ELL680MJ16S
ELXV630ELL680MJ16S
ELXV630ELL680MJ16S Chemi-Con
LXVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 210 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 183.05 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 523 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV630ELL680MJ16S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 210 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 183.05 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 523 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV630ELL680MJ16S ELXV630ELL680MJ16S Hersteller : United Chemi-Con LXVLL_e-2509089.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 68UF 63V