Produkte > CHEMI-CON > ELXV6R3ELL562MM20S
ELXV6R3ELL562MM20S
ELXV6R3ELL562MM20S Chemi-Con
LXVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 36 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.649 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.94 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV6R3ELL562MM20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 36 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.649 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.94 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXV6R3ELL562MM20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV6R3ELL562MM20S ELXV6R3ELL562MM20S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1952502.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 5600uF 6.3 Volt
auf Bestellung 490 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
ELXV6R3ELL562MM20S ELXV6R3ELL562MM20S Hersteller : Chemi-Con LXV_Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 5600uF 6.3 Volt