Produkte > CHEMI-CON > ELXY100ELL181MFB5D
ELXY100ELL181MFB5D
ELXY100ELL181MFB5D Chemi-Con
7964717934d9b174c3ba48.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 180uF 10 Volt
auf Bestellung 321 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXY100ELL181MFB5D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 350 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 109.2 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 273 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXY100ELL181MFB5D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXY100ELL181MFB5D Hersteller : UNITED CHEMI-CON LXYLL-e.PDF 6.3*11.5/10V180
auf Bestellung 100000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
ELXY100ELL181MFB5D ELXY100ELL181MFB5D Hersteller : Chemi-Con LXYLL-e.PDF Description: CAP ALUM 180UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 350 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 109.2 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 273 mA @ 100 kHz