Produkte > CHEMI-CON > ELXY160ELL181MF15D
ELXY160ELL181MF15D
ELXY160ELL181MF15D Chemi-Con
7964717934d9b174c3ba48-1210810.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 180uF 16 Volt
auf Bestellung 1990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXY160ELL181MF15D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 250 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 156 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 390 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXY160ELL181MF15D ELXY160ELL181MF15D Hersteller : Chemi-Con LXYLL-e.PDF Description: CAP ALUM 180UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 250 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 156 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 390 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1438 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
ELXY160ELL181MF15D ELXY160ELL181MF15D Hersteller : United Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48-1210810.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 180uF 16 Volt