Produkte > CHEMI-CON > ELXY630ELL102ML40S
ELXY630ELL102ML40S
ELXY630ELL102ML40S Chemi-Con
LXYLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 36 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.242 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.07 A @ 100 kHz
auf Bestellung 319 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXY630ELL102ML40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 36 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.242 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.07 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXY630ELL102ML40S ELXY630ELL102ML40S Hersteller : Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 63 Volt
auf Bestellung 258 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ELXY630ELL102ML40S ELXY630ELL102ML40S Hersteller : United Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48-1210810.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 63 Volt