Produkte > CHEMI-CON > ELXY630ELL121MJ20S
ELXY630ELL121MJ20S
ELXY630ELL121MJ20S Chemi-Con
LXYLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 160 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 260 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 650 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1699 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXY630ELL121MJ20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 160 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 260 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 650 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXY630ELL121MJ20S ELXY630ELL121MJ20S Hersteller : Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48-1210810.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 120UF 63V
auf Bestellung 3134 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
ELXY630ELL121MJ20S ELXY630ELL121MJ20S Hersteller : United Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48-1210810.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 120UF 63V