Produkte > CHEMI-CON > ELXY630ELL331ML20S
ELXY630ELL331ML20S
ELXY630ELL331ML20S Chemi-Con
LXYLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 85 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz
auf Bestellung 128 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXY630ELL331ML20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 85 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXY630ELL331ML20S ELXY630ELL331ML20S Hersteller : Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 63V
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
ELXY630ELL331ML20S ELXY630ELL331ML20S Hersteller : United Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48-1210810.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 63V