Produkte > CHEMI-CON > ELXY630ELL680MH15D
ELXY630ELL680MH15D
ELXY630ELL680MH15D Chemi-Con
LXYLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 340 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 144 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 360 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXY630ELL680MH15D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 340 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 144 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 360 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXY630ELL680MH15D ELXY630ELL680MH15D Hersteller : United Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48-1210810.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 68uF 63 Volt