Produkte > CHEMI-CON > ELXZ160ELL122MJ25S
ELXZ160ELL122MJ25S
ELXZ160ELL122MJ25S Chemi-Con
LXZLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 45 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 864 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.44 A @ 100 kHz
auf Bestellung 456 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ160ELL122MJ25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 45 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 864 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.44 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXZ160ELL122MJ25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ160ELL122MJ25S ELXZ160ELL122MJ25S Hersteller : United Chemi-Con al-lxz-e-140701-514691.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 16volts 1200uF 10X125