Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELXZ160ELL471MH15D
ELXZ160ELL471MH15D
ELXZ160ELL471MH15D United Chemi-Con
al-lxz-e-140701-514691.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 16volts 470uF 8X15
auf Bestellung 946 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ160ELL471MH15D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 90 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 365 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 730 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXZ160ELL471MH15D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ160ELL471MH15D ELXZ160ELL471MH15D Hersteller : Chemi-Con LXZLL-e.PDF Description: CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 90 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 365 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 730 mA @ 100 kHz