Produkte > CHEMI-CON > ELXZ160ELL472ML30S
ELXZ160ELL472ML30S
ELXZ160ELL472ML30S Chemi-Con
LXZLL_e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 4700uF 16X30
auf Bestellung 175 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ160ELL472ML30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 19 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.5585 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.01 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ160ELL472ML30S ELXZ160ELL472ML30S Hersteller : Chemi-Con LXZLL-e.PDF Description: CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 19 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.5585 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.01 A @ 100 kHz
auf Bestellung 124 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
ELXZ160ELL472ML30S ELXZ160ELL472ML30S Hersteller : United Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 4700uF 16X30