Produkte > CHEMI-CON > ELXZ160ELL562ML35S
ELXZ160ELL562ML35S
ELXZ160ELL562ML35S Chemi-Con
LXZLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 17 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.6775 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.15 A @ 100 kHz
auf Bestellung 946 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ160ELL562ML35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 17 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.6775 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.15 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXZ160ELL562ML35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ160ELL562ML35S ELXZ160ELL562ML35S Hersteller : United Chemi-Con al-lxz-e-140701-514691.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 16volts 5600uF 16X35