Produkte > CHEMI-CON > ELXZ250ELL182MK30S
ELXZ250ELL182MK30S
ELXZ250ELL182MK30S Chemi-Con
LXZLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 25 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.386 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.31 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1692 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ250ELL182MK30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 25 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.386 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.31 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXZ250ELL182MK30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ250ELL182MK30S ELXZ250ELL182MK30S Hersteller : Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 1800uF 12.5X30
Produkt ist nicht verfügbar
ELXZ250ELL182MK30S ELXZ250ELL182MK30S Hersteller : United Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 1800uF 12.5X30