Produkte > CHEMI-CON > ELXZ250ELL391MH20D
ELXZ250ELL391MH20D
ELXZ250ELL391MH20D Chemi-Con
LXZLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 80 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 405 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 810 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 3920 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ250ELL391MH20D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 80 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 405 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 810 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ250ELL391MH20D ELXZ250ELL391MH20D Hersteller : Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 390uF 8X20
auf Bestellung 893 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
ELXZ250ELL391MH20D ELXZ250ELL391MH20D Hersteller : United Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 390uF 8X20