Produkte > CHEMI-CON > ELXZ250ELL472MM35S
ELXZ250ELL472MM35S
ELXZ250ELL472MM35S Chemi-Con
LXZLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 16 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.128 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.68 A @ 100 kHz
auf Bestellung 220 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ250ELL472MM35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 16 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.128 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.68 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ250ELL472MM35S ELXZ250ELL472MM35S Hersteller : Chemi-Con LXZLL_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 4700uF 18X35
auf Bestellung 249 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ELXZ250ELL472MM35S ELXZ250ELL472MM35S Hersteller : United Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 4700uF 18X35