Produkte > CHEMI-CON > ELXZ250ELL562MM40S
ELXZ250ELL562MM40S
ELXZ250ELL562MM40S Chemi-Con
LXZLL_e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 5600uF 18X40
auf Bestellung 365 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ250ELL562MM40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 25V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 15 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.23 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.8 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ250ELL562MM40S ELXZ250ELL562MM40S Hersteller : Chemi-Con LXZLL-e.PDF Description: CAP ALUM 5600UF 20% 25V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 15 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.23 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.8 A @ 100 kHz
auf Bestellung 492 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
ELXZ250ELL562MM40S ELXZ250ELL562MM40S Hersteller : United Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 5600uF 18X40