Produkte > CHEMI-CON > ELXZ250ETD102MK20S
ELXZ250ETD102MK20S
ELXZ250ETD102MK20S Chemi-Con
LXZLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 38 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 996 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.66 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ250ETD102MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 38 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 996 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.66 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXZ250ETD102MK20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ250ETD102MK20S ELXZ250ETD102MK20S Hersteller : Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000UF 25V
Produkt ist nicht verfügbar
ELXZ250ETD102MK20S ELXZ250ETD102MK20S Hersteller : United Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000UF 25V