Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELXZ350ELL272ML35S
ELXZ350ELL272ML35S
ELXZ350ELL272ML35S United Chemi-Con
LXZLL_e-2509067.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35volts 2700uF 16X35
auf Bestellung 351 Stücke:
Lieferzeit 205-209 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ350ELL272ML35S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 17 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.3625 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.15 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ350ELL272ML35S ELXZ350ELL272ML35S Hersteller : Chemi-Con LXZLL_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35volts 2700uF 16X35
auf Bestellung 349 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ELXZ350ELL272ML35S ELXZ350ELL272ML35S Hersteller : Chemi-Con LXZLL-e.PDF Description: CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 17 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.3625 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.15 A @ 100 kHz