Produkte > CHEMI-CON > ELXZ350ELL560MFB5D
ELXZ350ELL560MFB5D
ELXZ350ELL560MFB5D Chemi-Con
LXZLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 250 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 116 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 290 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1180 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ350ELL560MFB5D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 250 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 116 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 290 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXZ350ELL560MFB5D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ350ELL560MFB5D ELXZ350ELL560MFB5D Hersteller : Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35volts 56uF 6.3X11.5
Produkt ist nicht verfügbar
ELXZ350ELL560MFB5D ELXZ350ELL560MFB5D Hersteller : United Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35volts 56uF 6.3X11.5