Produkte > CHEMI-CON > ELXZ500ELL121MH15D
ELXZ500ELL121MH15D
ELXZ500ELL121MH15D Chemi-Con
LXZLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 160 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 254 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 635 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ500ELL121MH15D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 160 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 254 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 635 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXZ500ELL121MH15D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ500ELL121MH15D ELXZ500ELL121MH15D Hersteller : United Chemi-Con al-lxz-e-140701-514691.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 50volts 120uF 8X15