Produkte > CHEMI-CON > ELXZ500ELL680MF15D
ELXZ500ELL680MF15D
ELXZ500ELL680MF15D Chemi-Con
LXZLL_e-2509067.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 68uF 6.3X15
auf Bestellung 1860 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ500ELL680MF15D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 310 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 144 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 360 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ500ELL680MF15D ELXZ500ELL680MF15D Hersteller : United Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 68uF 6.3X15
auf Bestellung 3918 Stücke:
Lieferzeit 169-173 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
ELXZ500ELL680MF15D ELXZ500ELL680MF15D Hersteller : Chemi-Con LXZLL-e.PDF Description: CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 310 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 144 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 360 mA @ 100 kHz