Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELXZ630ELL121MJ16S
ELXZ630ELL121MJ16S
ELXZ630ELL121MJ16S United Chemi-Con
United-Chemi-Con-794707.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63volts 120uF 10X16
auf Bestellung 3951 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ630ELL121MJ16S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 190 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 600 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXZ630ELL121MJ16S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ630ELL121MJ16S ELXZ630ELL121MJ16S Hersteller : Chemi-Con LXZLL-e.PDF Description: CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 190 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 600 mA @ 100 kHz