Produkte > CHEMI-CON > ELXZ630ETE391MK25S
ELXZ630ETE391MK25S
ELXZ630ETE391MK25S Chemi-Con
LXZLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 70 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 860 mA @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ630ETE391MK25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 70 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 860 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote ELXZ630ETE391MK25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ630ETE391MK25S ELXZ630ETE391MK25S Hersteller : Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 390uF 63 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
ELXZ630ETE391MK25S ELXZ630ETE391MK25S Hersteller : United Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 390uF 63 Volt