Produkte > CHEMI-CON > ELXZ6R3ELL562ML20S
ELXZ6R3ELL562ML20S
ELXZ6R3ELL562ML20S Chemi-Con
LXZLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 29 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.8785 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.21 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ6R3ELL562ML20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 29 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.8785 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.21 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXZ6R3ELL562ML20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ6R3ELL562ML20S ELXZ6R3ELL562ML20S Hersteller : Chemi-Con LXZLL_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3volts 5600uF 16X20
Produkt ist nicht verfügbar
ELXZ6R3ELL562ML20S ELXZ6R3ELL562ML20S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1952429.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3volts 5600uF 16X20