Produkte > CHEMI-CON > ELZA160ELL152MJ20S
ELZA160ELL152MJ20S
ELZA160ELL152MJ20S Chemi-Con
LZALL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 35 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 930 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.55 A @ 100 kHz
auf Bestellung 766 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELZA160ELL152MJ20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 35 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 930 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.55 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELZA160ELL152MJ20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELZA160ELL152MJ20S ELZA160ELL152MJ20S Hersteller : United Chemi-Con al-lza-bulleti804a-e-091023-1210801.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 16Volts 1500uF 20% Tol.