EM256508H Eaton - Electronics Division
eaton-em2565-euromag-terminal-blocks-pluggable-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM
Features: Retention Latches (Non-Wire Side)
Packaging: Bulk
Color: Green
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 8
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screw
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 12-26 AWG
Positions Per Level: 8
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Tin
Part Status: Active
Current - UL: 16 A
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 495 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EM256508H Eaton - Electronics Division
Description: TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM, Features: Retention Latches (Non-Wire Side), Packaging: Bulk, Color: Green, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 8, Pitch: 0.200" (5.08mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screw, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 12-26 AWG, Positions Per Level: 8, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Tin, Part Status: Active, Current - UL: 16 A, Voltage - UL: 300 V.
Weitere Produktangebote EM256508H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EM256508H EM256508H Hersteller : Eaton Electronics eton-s-a0003607040-1.pdf Pluggable Terminal Blocks 8p 3.5mm EM2565 HORIZONTAL