EM257508HO Eaton - Electronics Division
eaton-em2575-euromag-terminal-blocks-header-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TERM BLOCK HDR 8POS 5.08MM
Packaging: Bulk
Color: Green
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 8
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Type: Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Positions Per Level: 8
Header Orientation: 90°, Right Angle
Contact Mating Finish: Tin
Current - UL: 16 A
Voltage - UL: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EM257508HO Eaton - Electronics Division
Description: TERM BLOCK HDR 8POS 5.08MM, Packaging: Bulk, Color: Green, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 8, Pitch: 0.200" (5.08mm), Type: Header, Male Pins, Shrouded (2 Side), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Number of Levels: 1, Positions Per Level: 8, Header Orientation: 90°, Right Angle, Contact Mating Finish: Tin, Current - UL: 16 A, Voltage - UL: 300 V.