Produkte > UNITED CHEMI-CON > EMLK350ARA4R7ME61G
EMLK350ARA4R7ME61G United Chemi-Con
MLKRA-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 19 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 20.52 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMLK350ARA4R7ME61G United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 19 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 20.52 mA @ 100 kHz.