Produkte > CHEMI-CON > EMVA100GDA472MMH0S
EMVA100GDA472MMH0S
EMVA100GDA472MMH0S Chemi-Con
MVARA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.728 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVA100GDA472MMH0S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.728 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EMVA100GDA472MMH0S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVA100GDA472MMH0S EMVA100GDA472MMH0S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-552881.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 4700uF 18X16.5