Produkte > CHEMI-CON > EMVA4R0ADA331MF80G
EMVA4R0ADA331MF80G Chemi-Con
MVARA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 4V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 4 V
Ripple Current @ Low Frequency: 135 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 145.8 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVA4R0ADA331MF80G Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 4V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 4 V, Ripple Current @ Low Frequency: 135 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 145.8 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EMVA4R0ADA331MF80G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVA4R0ADA331MF80G EMVA4R0ADA331MF80G Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-552881.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 4volts 330uF 6.3X7.7