Produkte > CHEMI-CON > EMVA630ADA3R3ME55G
EMVA630ADA3R3ME55G
EMVA630ADA3R3ME55G Chemi-Con
MVARA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 63V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.205" (5.20mm)
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 17 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 25.5 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVA630ADA3R3ME55G Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 63V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.205" (5.20mm), Capacitance: 3.3 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 17 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 25.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EMVA630ADA3R3ME55G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVA630ADA3R3ME55G Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-552881.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 63volts 3.3uF 5X5.2