Produkte > CHEMI-CON > EMZF100ARA151MF73G
EMZF100ARA151MF73G
EMZF100ARA151MF73G Chemi-Con
MZFRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.287" (7.30mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 1.1 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 56 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 140 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMZF100ARA151MF73G Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.287" (7.30mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 1.1 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 56 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 140 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EMZF100ARA151MF73G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMZF100ARA151MF73G EMZF100ARA151MF73G Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02136_1-2524751.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 150 uF 100V 20% Low Impedance