Produkte > CHEMI-CON > EPAG201ELL101MJ35S
EPAG201ELL101MJ35S
EPAG201ELL101MJ35S Chemi-Con
PAGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 510 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 765 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 340 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPAG201ELL101MJ35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 510 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 765 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EPAG201ELL101MJ35S EPAG201ELL101MJ35S Hersteller : Chemi-Con PAGLL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 200Volts 100uF 10X35
auf Bestellung 1694 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EPAG201ELL101MJ35S EPAG201ELL101MJ35S Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02138_1-2524704.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 200Volts 100uF 10X35