Produkte > CHEMI-CON > EPAG201ELL181MK35S
EPAG201ELL181MK35S
EPAG201ELL181MK35S Chemi-Con
PAGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 200V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 750 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.125 A @ 100 kHz
auf Bestellung 195 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPAG201ELL181MK35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 200V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 750 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.125 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EPAG201ELL181MK35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EPAG201ELL181MK35S EPAG201ELL181MK35S Hersteller : Chemi-Con NIPCS02138_1-2524704.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 180uF 200 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
EPAG201ELL181MK35S EPAG201ELL181MK35S Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02138_1-2524704.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 180uF 200 Volt