EPM12V2-N-EVK
EPM12V2-N-EVK Eaton - Electronics Division
eaton-epm12v2-evaluation-kit-instruction-manual-elx1037-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: EVAL BOARD FOR EPM12V2 NEG LOGIC
Packaging: Box
Voltage - Output: 0.6V ~ 5.5V
Voltage - Input: 3V ~ 14.4V
Current - Output: 12A
Frequency - Switching: 800kHz
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: EPM12V2
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC Converter
Outputs and Type: 1, Non-Isolated
Part Status: Active
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPM12V2-N-EVK Eaton - Electronics Division
Description: EVAL BOARD FOR EPM12V2 NEG LOGIC, Packaging: Box, Voltage - Output: 0.6V ~ 5.5V, Voltage - Input: 3V ~ 14.4V, Current - Output: 12A, Frequency - Switching: 800kHz, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: EPM12V2, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC Converter, Outputs and Type: 1, Non-Isolated, Part Status: Active.