Produkte > COILTRONICS / EATON > EPM25362V-3R3-12RS
EPM25362V-3R3-12RS
EPM25362V-3R3-12RS Coiltronics / Eaton
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Isolated DC/DC Converters - SMD EPM25 60W 9-36Vin 3.3Vout 12A 1.6kV
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPM25362V-3R3-12RS Coiltronics / Eaton
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 40W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 3.3VDC; Iout: 12A; SMT; EPM, Type of converter: DC/DC, Power: 40W, Input voltage: 9...36V DC, Output voltage: 3.3V DC, Output current: 12A, Mounting: SMT, Manufacturer series: EPM, Body dimensions: 50.8x25.4x10.49mm, Efficiency: 89%, Operating temperature: -40...105°C, Insulation voltage: 1.6kV DC, Converter features: remote ON/OFF control, Number of outputs: 1, Dimensions: 2"x1".
Weitere Produktangebote EPM25362V-3R3-12RS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EPM25362V-3R3-12RS EPM25362V-3R3-12RS Hersteller : Eaton Electronics DC/DC Converters - SMD EPM25 60W 9-36Vin 3.3Vout 12A 1.6kV
Produkt ist nicht verfügbar
EPM25362V-3R3-12RS Hersteller : EATON ELECTRONICS EPM25-2V-40W.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 40W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 3.3VDC; Iout: 12A; SMT; EPM
Type of converter: DC/DC
Power: 40W
Input voltage: 9...36V DC
Output voltage: 3.3V DC
Output current: 12A
Mounting: SMT
Manufacturer series: EPM
Body dimensions: 50.8x25.4x10.49mm
Efficiency: 89%
Operating temperature: -40...105°C
Insulation voltage: 1.6kV DC
Converter features: remote ON/OFF control
Number of outputs: 1
Dimensions: 2"x1"