Produkte > ASTRODYNE TDI > EPM30-033-BC-0F0
EPM30-033-BC-0F0
EPM30-033-BC-0F0 Astrodyne TDI
EPM30.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 3.3V 20W
Packaging: Box
Power (Watts): 20W
Features: Universal Input
Size / Dimension: 3.77" L x 2.16" W x 1.00" H (95.8mm x 54.9mm x 25.4mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 275 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cTUVus, TUV
Efficiency: 87.5%
Voltage - Output 1: 3.3V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1
Current - Output 1: 6.06 A
auf Bestellung 47 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPM30-033-BC-0F0 Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 3.3V 20W, Packaging: Box, Power (Watts): 20W, Features: Universal Input, Size / Dimension: 3.77" L x 2.16" W x 1.00" H (95.8mm x 54.9mm x 25.4mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 80 ~ 275 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, cTUVus, TUV, Efficiency: 87.5%, Voltage - Output 1: 3.3V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1, Current - Output 1: 6.06 A.