Produkte > ASTRODYNE TDI > EPM30-150-BP-0F0
EPM30-150-BP-0F0
EPM30-150-BP-0F0 Astrodyne TDI
EPM30.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 15V 30W
Packaging: Box
Features: Universal Input
Package / Case: 5-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 2.38" L x 1.60" W x 0.93" H (60.5mm x 40.6mm x 23.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 80 ~ 275 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cTUVus, TUV
Efficiency: 87.5%
Current - Output (Max): 2A
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 30 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 250 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPM30-150-BP-0F0 Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 15V 30W, Packaging: Box, Features: Universal Input, Package / Case: 5-DIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 2.38" L x 1.60" W x 0.93" H (60.5mm x 40.6mm x 23.7mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 80 ~ 275 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, cTUVus, TUV, Efficiency: 87.5%, Current - Output (Max): 2A, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Power (Watts): 30 W, Number of Outputs: 1.