Produkte > EATON - ELECTRONICS DIVISION > EPM6122V-15R-034DR
EPM6122V-15R-034DR
EPM6122V-15R-034DR Eaton - Electronics Division
eaton-epm6-2v-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1163-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: DC DC CONV 1W 12VIN 15VOUT 34MA
Packaging: Tube
Package / Case: 7-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 81%
Current - Output (Max): 34mA, 34mA
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 62368-1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPM6122V-15R-034DR Eaton - Electronics Division
Description: DC DC CONV 1W 12VIN 15VOUT 34MA, Packaging: Tube, Package / Case: 7-DIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.2V, Efficiency: 81%, Current - Output (Max): 34mA, 34mA, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1.
Weitere Produktangebote EPM6122V-15R-034DR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EPM6122V-15R-034DR EPM6122V-15R-034DR Hersteller : Eaton Electronics eaton-epm6-2v-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1163-en.pdf Isolated DC/DC Converters - SMD EPM6 1W 12Vin +/-15Vout +/-34mA 3kV