ERA-1AEC3740C
ERA-1AEC3740C Panasonic Electronic Components
AOA0000C307.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 374 OHM 0.25% 25PPM 0201
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±0.25%
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0201
Height - Seated (Max): 0.010" (0.26mm)
Resistance: 374 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERA-1AEC3740C Panasonic Electronic Components
Description: RES 374 OHM 0.25% 25PPM 0201, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±0.25%, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: ±25ppm/°C, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0201, Height - Seated (Max): 0.010" (0.26mm), Resistance: 374 Ohms.