ERA-1ARB1961C
ERA-1ARB1961C Panasonic Electronic Components
ERA%201A%2C2A%2C3A%2C6A%2C8A.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 1.96KOHM 0.1% 1/20W 0201
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±0.1%
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: ±10ppm/°C
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0201
Height - Seated (Max): 0.010" (0.26mm)
Resistance: 1.96 kOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERA-1ARB1961C Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 1.96KOHM 0.1% 1/20W 0201, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±0.1%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: ±10ppm/°C, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0201, Height - Seated (Max): 0.010" (0.26mm), Resistance: 1.96 kOhms.
Weitere Produktangebote ERA-1ARB1961C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERA-1ARB1961C ERA-1ARB1961C Hersteller : Panasonic Panasonic_10102016_ERA-1196931.pdf Thin Film Resistors - SMD 0201 1.96Kohm 10ppm Tol=0.1%