ERA-2HEC1051X
ERA-2HEC1051X Panasonic Electronic Components
ERA-2H.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 1.05K OHM 1/16W 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Tolerance: ±0.25%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 1.05 kOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERA-2HEC1051X Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 1.05K OHM 1/16W 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.063W, 1/16W, Tolerance: ±0.25%, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±25ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 1.05 kOhms.
Weitere Produktangebote ERA-2HEC1051X
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERA-2HEC1051X Hersteller : Panasonic AOA0000C285.pdf Thin Film Resistors - SMD 0402 1.05Kohm 25ppm Tol=0.25% HQ Sound