ERA-2HRB1151X
ERA-2HRB1151X Panasonic Electronic Components
ERA-2H.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±10ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Part Status: Obsolete
Resistance: 1.15 kOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERA-2HRB1151X Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/16W 0402, Power (Watts): 0.063W, 1/16W, Tolerance: ±0.1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±10ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Part Status: Obsolete, Resistance: 1.15 kOhms.
Weitere Produktangebote ERA-2HRB1151X
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERA-2HRB1151X Hersteller : Panasonic AOA0000C285.pdf Thin Film Resistors - SMD 0402 1.15Kohm 10ppm Tol=0.1% HQ Sound