ERA-2VRW1152X
ERA-2VRW1152X Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 11.5K OHM 0.05% 1/10W 0402
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.05%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±10ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 11.5 kOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERA-2VRW1152X Panasonic Electronic Components
Description: RES 11.5K OHM 0.05% 1/10W 0402, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±0.05%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±10ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 11.5 kOhms.
Weitere Produktangebote ERA-2VRW1152X
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERA-2VRW1152X ERA-2VRW1152X Hersteller : Panasonic Panasonic_ERA.pdf Thin Film Resistors - SMD 0402 0.05% 10ppm 11.5Kohm AEC-Q200