ERA-3KEB2053V
ERA-3KEB2053V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 205K OHM 0.1% 1/8W 0603
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±0.1%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Resistance: 205 kOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERA-3KEB2053V Panasonic Electronic Components
Description: RES 205K OHM 0.1% 1/8W 0603, Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±0.1%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±25ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Resistance: 205 kOhms.
Weitere Produktangebote ERA-3KEB2053V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERA-3KEB2053V ERA-3KEB2053V Hersteller : Panasonic Panasonic_Resistor_Thin_Film_(ERA-xV_2c_ERA-xK_Ser-1815278.pdf Thin Film Resistors - SMD 0603 0.1% 205Kohm 25ppm SMD